NextGEN Gallery Plugin Not found


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/rasgan/websites/berlinermauer.pl/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/modules/aioseop_opengraph.php on line 848
Co robimy?

Co robimy?

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Grupa Militarno – Historyczna Berliner Mauer powstała w lecie 2010 roku, łącząc kilku pasjonatów historii i starej techniki wojskowej. Jesteśmy jedyną grupą w Polsce, która w pełni profesjonalnie przedstawia okres zimnej wojny, ze szczególnym uwzględnieniem podziału Niemiec. Posiadamy oryginalne umundurowanie, ekwipunek i pojazdy używane przez  NVA – Narodową Armię Ludową NRD oraz Oddziały Graniczne NRD. Najciekawszym elementem łączącym to wszystko razem jest  replika muru Berlińskiego, która służy nam jako element dioramy historycznej. Jest ona wycinkiem przejścia granicznego miedzy Berlinem Wschodnim a Zachodnim. Naszym celem jest przedstawienie w sposób praktyczny i dydaktyczny historii, która powinna być wszystkim znana.

Oprócz próby odtwarzania powojennej historii, bierzemy udział w rekonstrukcjach wydarzeń mających miejsce wiele lat wcześniej, bo w czasach Powstań Śląskich, a bogata kolekcja mundurów i wyposażenia pozwala nam brać również udział w przedsięwzięciach przypominających epizody II Wojny Światowej.

Tak szeroki zakres zainteresowań pozwala nam na prowadzenie działalności edukacyjnej, polegającej na spotkaniach z młodzieżą i organizację prelekcji tematycznych.

Zdecydowanie odcinamy się od jakiegokolwiek propagowania ustrojów totalitarnych oraz wszelkich opcji politycznych.
 

Comments are closed.